Individuální lyžařský výcvik

Individuální lyžařské kurzy - autentické hodnocení

Jsme připraveni nabídnout Vám i individuální výuku lyžování, a to jak jednotlivcům, tak i skupinkám nebo přímo celým rodinám. S námi můžete začít takříkajíc od úplného začátku, bez jakýchkoliv znalostí a návyků. V řadě případů to bude dokonce ku prospěchu věci, například, pokud jste naposledy lyžovali před nějakými deseti patnácti lety. Za tu dobu udělaly lyže a jejich možnosti obrovský skok a technika lyžování se tomu musela přizpůsobit. Ať už se rozhodnete pro lyže s klasičtějším profilem nebo pro "ostré" carvové slalomky, dokážeme Vás naučit lyžovat tak, že si dokážete užít lyžování, protože donutíte lyže dělat to, na co jsou postavené. Abychom dokázali vždy naučit styl vhodný pro daný typ lyží, absolvujeme certifikační kurzy v Rakousku.

Ale nechceme Vám tu tvrdit jen něco, o čem jsme přesvědčeni my. Požádali jsme jednoho z našich "absolventů", otce rodiny, která u nás celá a současně podstoupila lyžařský výcvik, aby zhodnotil s odstupem dvou let, co jemu a jeho rodině s dvěma dětmi (děti v době výcviku 9 a 6 let) individuální lyžařský výcvik s Ivanem a Tomášem přinesl:
"Úplným počátkem byla účast staršího syna na skupinovém výcviku. Když jsem sledoval jeho začátky, zatoužil jsem se vrátit ke sportu, který jsem dobrých dvacet let neprovozoval. Domluva byla celkem jednoduchá a následující sezónu stála celá rodina na svahu v očekávání, jak se dokážeme zejména my, rodiče, vyrovnat s tím, že jsme naprostí začátečníci. Krok za krokem jsme nabývali jistotu na lyžích a víkend po víkendu jsme na sobě viděli, jaké děláme pokroky. Zároveň nás lyžování bavilo čím dál víc. Starší syn vyhrál na konci první sezóny dětské závody ve své kategorii (celkově druhý) mezi dětmi, které rozhodně nestály na lyžích první sezónu. Už po té jedné sezóně a jednom týdnu z předloňska byla radost pohledět na jeho lyžařský styl, což nám potvrdily například komentáře lyžařských instruktorů z konkurenčních škol, se kterými jsme třeba jeli na lanovce.
Po jedné sezóně výcviku jsme byli všichni včetně mladší ratolesti bez problémů schopni sjet červenou sjezdovku a na začátku další sezóny už jsme jeli lyžovat do Rakouska. V této sezóně jsme příležitostně využili Ivanovy nebo Tomášovy rady a dále rozvíjeli naše 'umění'. Nechci, aby to znělo jako sebechvála, ale mezi našimi známými, se kterými jsme byli lyžovat, jsme vyvolali vždy nedůvěřivé pohledy, když jsme tvrdili, že takto lyžovat jsme se naučili za jedinou sezónu. Vždy jsem rád poukázal na to, že to je Ivanova a Tomášova zásluha.
Ano, nebylo to 'zadarmo', ale když se ohlédnu zpět a nebo postřehnu jiné dospělé i rodiče s dětmi, jak se zkouší laicky naučit lyžovat ve víře, že 'to nějak rozjezdí' a že 'tohle lyžování' už jim stačí, když vidím, jak mají výborné lyže, ale nedokážou z nich dostat, co ty lyže umí, jsem rád, že jsem šel jinou cestou. 
Za prvé jsem výrazně zkrátil dobu, za kterou jsme se naučili obstojně lyžovat a byli jsme schopni se bez obav pustit po náročnějších sjezdovkách a nebo se odvážit jet do Alp (hned na začátku druhé sezóny).
Za druhé, vím, jak krásně 'kopou' carvové lyže, když se na ně správně zatlačí.
Za třetí, Ivan je nesmlouvavý trenér (Tomáš mne neučil, trénoval děti), ale jsem mu vděčný za to, že mi nedal vydechnout a donutil mne pomocí nejrůznějších cviků pochopit správnou lyžařskou techniku. Ano, nejsem - jak já říkám - žádný Ingemar Stenmark (pro mladší ročníky třeba Hermann Maier), na to mi chybí ty odježděné kilometry v Alpách, ale rozhodně si dokážu den na lyžích užít.
Za čtvrté, instruktoři jsou prima lidé, rozhodně neučí stylem přísného lektora. Jejich přístup je otevřený a přátelský.
Zkrátka a za páté, při pohledu zpět jsem rád, že jsem do výcviku tu částku investoval a doporučil bych to každému. Nejen těm, kdo se po mnoha letech chtějí vrátit na lyže. Nejen těm, kteří chtějí naučit své děti lyžovat (bude to zkouška nervů a bude to stát hromady času i peněz - protože co ušetříte na výcviku, to utratíte bez užitku za permanentky a přitom si vlastně ani nezalyžujete). Ale i všem těm, kteří tuší, že jim lyže nevrací to, co do nich investovali. Vše je to o technice lyžování. A pro toto téma byli Ivan s Tomášem ta správná volba."

My, za FitKids, můžeme jen dodat, že pokud do toho "půjdete" jako výše citovaný otec rodiny, nebudete v žádném případě litovat. Kontaktujte nás a my s Vámi domluvíme podrobnosti i cenu.

Naposledy změněnosobota, 18 duben 2015 07:45
Více z této kategorie: « Individuální lyžařské kurzy