Zima

Zimní aktivity

Naše aktivity zasahují všechna roční období. V této kapitole bychom Vám rádi přiblížili a nabídli aktivity, které jsou typické pro zimní období. Narozdíl od aktivit popsaných v kapitole Léto jsou to aktivity, které naopak bezpodmínečně vyžadují led a sníh. Nechceme zde opakovat sdělení uvedená na jiném místě tohoto webu, ale pokud si přečtete principy naší filozofie práce s dětmi, určitě porozumíte našemu přístupu. 

Pro případ, že byste nedokázali dočíst článek až na konec :), uvedeme hned na začátku jeden velmi důležitý atribut našich kurzů - a tím je velká péče věnovaná otázce bezpečnosti. Víme, že v naší kultuře je hluboce zakotveno porušování bezpečnostních pravidel s prohlášením, že "já to přece zvládnu". Naše zkušenost říká, že pokud se děti od prvních okamžiků v nové pohybové aktivitě naučí používat bezpečnostní pomůcky a chápat smysl bezpečnostních pokynů a rad instruktorů, ušetříme jim zbytečné boule, modřiny a odřeniny. Nechceme slyšet dětský pláč. Věříme, že toto je přesně přístup, který od nás rodiče očekávají, když nám svěří své děti. Vážíme si této důvěry a vnímáme ji jako závazek, právě proto nechápeme bezpečnost jako formální téma, ale jako součást našich kurzů.

Především se soustředíme na lyžování. Lyžařské kurzy jsou určeny pro všechny děti, od nejmenších už ve věku zhruba 4 let, až po mladé zdatné lyžaře-závodníky bez ohledu na věk. Pro každou skupinu, ať už věkovou nebo dovednostní, máme  připraveny programy pro kurzy, které je naučí základním dovednostem, pomohou jim jejich schopnosti dále rozvíjet a nebo jim nabídnout seznámení s dalšími navazujícími lyžařskými aktivitami, ať už ty ve specializovaných snowparcích a skiparcích (freestyle) nebo ve volné přírodě (freeride). Nejdeme do extrému, ale znalosti nabyté při takovém lehkém a bezpečném seznámení s těmito sporty umožní malým lyžařům lépe zvládat nástrahy na neupravených sjezdovkách - a přiznejme si, to není v Čechách minimálně po poledni nic výjimečného. Při všech lyžařských aktivitách důsledně dbáme nejen na používání ochranné přilby a doporučujeme rovněž použití ochranného páteřního pásu, protože pády a srážky jsou prostě existujícím rizikem - a proč se na něj nepřipravit, když to lze. Vyprávět o svých zraněních z lyží jako starý lyžař možná večer u krbu někoho zaujme, ale přece je lépe učit se z chyb druhých :)

Vychovali jsme už od prvních krůčků na lyžích lyžaře, na jejichž styl je již po roce dvou doslova radost pohledět. A nejen to, již nejednou jsme pomohli proniknout do tajů lyžování i celé rodině. V individuálním lyžařském kurzu na míru jsme naučili lyžovat například rodinu (41+39+9+7), která již po jedné sezóně výcviku bez problémů jela s našimi instruktory lyžovat na alpský ledovec. Nežertujeme. 

Naši certifikovaní instruktoři už mají bohaté zkušenosti s kurzy pro děti i mládež, můžete nám bez obav svěřit jejich lyžařský výcvik. A pro dospělé mají také připraven výcvikový program. Právě dospělí členové výše zmíněné rodiny by Vám potvrdili, že není chybou na sjezdovce v rámci výcviku dělat nejrůznější cviky. Naopak, je chybou to s tímto odůvodněním odmítnout.

Lyžování a sportování na sněhu je krásné vyžití a odpočinek. Dovolte nám ukázat Vám skrytou krásu zimních sportů!

FitKids lyze 3