Zájezdy

Uncategorised

Zájezdy

Naše aktivity chceme postupně obohacovat i o pobytové zájezdy ve spolupráci s naší partnerskou cestovní kanceláří ActiveGuide, s.r.o. Tato CK se specializuje na sportovní turistiku a má k dispozici nabídku ubytovacích kapacit v nejrůznějších známých střediscích Alp i v našich pohořích. Specialisté CK ActiveGuide Vám připraví i individuální dovolenou na míru Vašim požadavkům.

Jako první aktivitu chceme právě ve spolupráci s ActiveGuide připravit na úvod zimní sezóny 2015/2016 v prosinci 2015 zájezd do tyrolských Alp, do střediska Zettersfeld. Bližší informace k tomuto zájezdu naleznete na tomto místě, jakmile budeme znát podrobnosti.

 • Napsal FitKids Webinfo
 • Kategorie: Uncategorised
 • Zobrazeno: 3200

Letní aktivity

Naše aktivity zasahují všechna roční období. V této kapitole bychom Vám rádi přiblížili a nabídli aktivity, které jsou typické pro letní období s přesahem do jara a podzimu. Zkrátka, jsou to aktivity, které nevyžadují led a sníh. Nechceme zde opakovat sdělení uvedená na jiném místě tohoto webu, ale pokud si přečtete principy naší filozofie práce s dětmi, určitě porozumíte našemu přístupu. 

Pro případ, že byste nedokázali dočíst článěk až na konec :) uvedeme hned na začátku jeden velmi důležitý atribut našich kurzů - a tím je velká péče věnovaná otázce bezpečnosti. Víme, že v naší kultuře je hluboce zakotveno porušování bezpečnostních pravidel s prohlášením, že "já to přece zvládnu". My nechceme vychovávat kandidáty na tzv. Darwinovu cenu, tj. anticenu pro ty, kteří zbytečným hazardem ohrožují svůj život. Naše zkušenost říká, že pokud se děti od prvních okamžiků v nové pohybové aktivitě naučí používat bezpečnostní pomůcky a chápat smysl bezpečnostních pokynů a rad instruktorů, ušetříme jim zbytečné boule, modřiny a odřeniny. Nechceme slyšet dětský pláč. Věříme, že toto je přesně přístup, který od nás rodiče očekávají, když nám svěří své děti. Vážíme si této důvěry a vnímáme ji jako závazek, právě proto nechápeme bezpečnost jako formální téma, ale jako součást našich kurzů. Naše motto v otázce bezpečnosti zní: "Dítě, které se 'pere' s kolem, nemá čas sledovat dění kolem."

Především se soustředíme na cyklistiku. Cyklistické kurzy jsou určeny pro všechny děti, od nejmenších vě věku zhruba 3 let, až po mladé zdatné cyklisty takřka v dorosteneckém věku. Pro každou skupinu, ať už věkovou nebo dovednostní, máme  připraveny programy pro kurzy, které je naučí základním dovednostem, pomohou jim jejich schopnosti dále rozvíjet a nebo jim nabídnout další navazující cyklistické aktivity, ať už ty ve specializovaných skateparcích (BMX, freestyle) nebo ve volné přírodě (single track, sjezd). Pro ty nejvášnivější cyklisty s chutí závodit, malé i větší, jsme založili FitKids Freestyle kroužek. Při všech cyklistických aktivitách důsledně dbáme nejen na používání ochranné přilby, která je pro malé cyklisty povinná dokonce ze zákona, ale i o použití dalších ochranných pomůcek, jako jsou chrániče loktů a kolen. Tzv. "silniční lišej" je sice pýchou vášnivých cyklistů, ale je třeba učit se z chyb druhých :)

Základními prvky naší výuky cyklistiky jsou kromě úplných základů, tedy udržení stability na kole, bezpečný rozjezd a zastavení včetně sestoupení z kola, volba správného poloměru a náklonu v zatáčce, zejména nácvik obtížných situací na kole od těch nejběžnějších, jako je přejezd nerovné kanálové výpusti, průjezd loužemi, blátem, pískem a podobně nezpevněným povrchem, přejezd z nezpevněného povrchu na zpevněný a naopak, jízda po úzkém profilu (například při vyhýbání se loužím a bahnu) apod.

Naši instruktoři už mají bohaté zkušenosti s cyklokurzy pro děti i mládež, můžete nám bez obav svěřit jejich cyklistický výcvik. Pro zvýšení stability a zlepšení ovládání kola používáme vlastní cyklistické překážky, s jejichž pomocí naučíme děti reagovat na nejrůznější nástrahy cyklistických tras.

Nabízíme i kurzy inline bruslení, opět pro úplné začátečníky i pro pokročilé bruslaře. Pro tento sport máme rovněž zkušené instruktory, kteří umí na bruslích hotové divy.

Naše kurzy a činnost kroužku doplňujeme i o aktivity ve vnitřních sportovních zařízeních, v tělocvičnách a bazénech

FitKids cyklo Vesec 2

 • Napsal FitKids Webinfo
 • Kategorie: Uncategorised
 • Zobrazeno: 4846

Zimní aktivity

Naše aktivity zasahují všechna roční období. V této kapitole bychom Vám rádi přiblížili a nabídli aktivity, které jsou typické pro zimní období. Narozdíl od aktivit popsaných v kapitole Léto jsou to aktivity, které naopak bezpodmínečně vyžadují led a sníh. Nechceme zde opakovat sdělení uvedená na jiném místě tohoto webu, ale pokud si přečtete principy naší filozofie práce s dětmi, určitě porozumíte našemu přístupu. 

Pro případ, že byste nedokázali dočíst článek až na konec :), uvedeme hned na začátku jeden velmi důležitý atribut našich kurzů - a tím je velká péče věnovaná otázce bezpečnosti. Víme, že v naší kultuře je hluboce zakotveno porušování bezpečnostních pravidel s prohlášením, že "já to přece zvládnu". Naše zkušenost říká, že pokud se děti od prvních okamžiků v nové pohybové aktivitě naučí používat bezpečnostní pomůcky a chápat smysl bezpečnostních pokynů a rad instruktorů, ušetříme jim zbytečné boule, modřiny a odřeniny. Nechceme slyšet dětský pláč. Věříme, že toto je přesně přístup, který od nás rodiče očekávají, když nám svěří své děti. Vážíme si této důvěry a vnímáme ji jako závazek, právě proto nechápeme bezpečnost jako formální téma, ale jako součást našich kurzů.

Především se soustředíme na lyžování. Lyžařské kurzy jsou určeny pro všechny děti, od nejmenších už ve věku zhruba 4 let, až po mladé zdatné lyžaře-závodníky bez ohledu na věk. Pro každou skupinu, ať už věkovou nebo dovednostní, máme  připraveny programy pro kurzy, které je naučí základním dovednostem, pomohou jim jejich schopnosti dále rozvíjet a nebo jim nabídnout seznámení s dalšími navazujícími lyžařskými aktivitami, ať už ty ve specializovaných snowparcích a skiparcích (freestyle) nebo ve volné přírodě (freeride). Nejdeme do extrému, ale znalosti nabyté při takovém lehkém a bezpečném seznámení s těmito sporty umožní malým lyžařům lépe zvládat nástrahy na neupravených sjezdovkách - a přiznejme si, to není v Čechách minimálně po poledni nic výjimečného. Při všech lyžařských aktivitách důsledně dbáme nejen na používání ochranné přilby a doporučujeme rovněž použití ochranného páteřního pásu, protože pády a srážky jsou prostě existujícím rizikem - a proč se na něj nepřipravit, když to lze. Vyprávět o svých zraněních z lyží jako starý lyžař možná večer u krbu někoho zaujme, ale přece je lépe učit se z chyb druhých :)

Vychovali jsme už od prvních krůčků na lyžích lyžaře, na jejichž styl je již po roce dvou doslova radost pohledět. A nejen to, již nejednou jsme pomohli proniknout do tajů lyžování i celé rodině. V individuálním lyžařském kurzu na míru jsme naučili lyžovat například rodinu (41+39+9+7), která již po jedné sezóně výcviku bez problémů jela s našimi instruktory lyžovat na alpský ledovec. Nežertujeme. 

Naši certifikovaní instruktoři už mají bohaté zkušenosti s kurzy pro děti i mládež, můžete nám bez obav svěřit jejich lyžařský výcvik. A pro dospělé mají také připraven výcvikový program. Právě dospělí členové výše zmíněné rodiny by Vám potvrdili, že není chybou na sjezdovce v rámci výcviku dělat nejrůznější cviky. Naopak, je chybou to s tímto odůvodněním odmítnout.

Lyžování a sportování na sněhu je krásné vyžití a odpočinek. Dovolte nám ukázat Vám skrytou krásu zimních sportů!

FitKids lyze 3

 

 • Napsal FitKids Webinfo
 • Kategorie: Uncategorised
 • Zobrazeno: 3576

Test2

Testovací článek s obrázkem

FitKids logo

 • Napsal FitKids Webinfo
 • Kategorie: Uncategorised
 • Zobrazeno: 3481