Cyklokurzy pro školky

Souhrn informací pro rodiče účastníků cyklokurzu pro školky

Vážení rodiče malých závodníků,

rádi bychom Vám touto formou nabídli základní informace k průběhu kurzu, které jsou předmětem nejčastějších dotazů. Samozřejmě neváhejte nás kdykoliv kontaktovat, budete-li se chtít o kurzech dovědět něco více, na co jsme neodpověděli v tomto příspěvku.

Platba za kurz je možná předem převodem na účet nebo první den kurzu na místě konání přítomnému šéftrenérovi kurzu FitKids.

Jízdní kolo a přilbu (případně chrániče) - pokud si je nebudete zapůjčovat u nás - přivezete první den kurzu s dítětem do školky, během kurzu bude kolo mimo výcvik uzamčeno v pronajaté místnosti v budově bazénu, poslední den kurzu si kolo opět vyzvednete. Budete-li kolo potřebovat i během týdne, rádi s Vámi domluvíme konkrétní uspořádání.

Dětem s sebou do batůžku dejte pláštěnku a/nebo větrovku, malou láhev s nápojem pro doplnění pitného režimu a podle Vašeho uvážení i drobnou sladkost nebo skladné malé množství jiných hotových pochutin. Svačinku mají děti zajištěnou prostřednictvím jejich školky.

Děti na kurz odcházejí a z něj se vracejí vždy s paní učitelkou ze školky a dozorem instruktora FitKids. Děkujeme Vám, že kromě vážných důvodů nenarušujete průběh kurzu pozdějším přiváděním nebo předčasným odváděním dětí z kurzu. V každém případě jste ale vítáni jako diváci, budeme rádi, když své děti podpoříte v jejich úsilí o co nejlepší výsledky.

Děti budou v kurzu rozděleny do skupin podle svých vstupních dovedností a v případě potřeby v průběhu týdne zařazeny do vyšší skupiny tak, aby pro ně byl kurz co nejužitečnější. V kolektivu stejně pokročilých cyklistů mají děti největší možnost vyrovnat krok s nejzdatnějšími ze skupiny. To je podle našich zkušeností mnohem více motivující než situace, kdy jsou všechny děti zařazeny do jedné skupiny a výkonnostní propast mezi nejlepším a největším je natolik obrovská, že žádné dítě nevnímá jako motivující takovou vzdálenost překonat. Rozhodně ale neřadíme děti do skupin tak, aby to vnímaly jako příkoří. Věříme ve Vaši důvěru v naše zkušenosti.

V případě špatného počasí nabízíme po konzultaci s učitelským sborem školky popř. s rodiči náhradní "vnitřní" program.

Všechny rodiče zveme v poslední den kurzu v době od 10:15 (u odpoledních kurzů v 15:15) na závody, kde děti budou mít příležitost předvést, jak velké pokroky v rámci kurzu udělaly. Rodiče, příbuzní a přátelé jsou srdečně zváni, aby mocně povzbudili své malé závodníky k co nejlepším výkonům. Pro dopolední kurzy se konají závody ve skateparku u bazénu v Jablonci nad Nisou, pro odpolední kurzy se závody konají u městské haly.

Naposledy změněnočtvrtek, 14 květen 2015 18:45