Cyklistický kurz pro školy (certifikát)

Cyklokurzy pro školy (certifikát)

Dovolujeme si oslovit ředitelky a ředitele škol a školek v regionu Liberec a Jablonec nad Nisou.

Rádi bychom Vám nabídli produkt určený přímo pro školy a školky - kurz bezpečné jízdy na kole ukončený certifikátem, nebo, chcete-li, průkazem malého cyklisty. Cílem tohoto kurzu je vytvořit předpoklady pro samostatný bezpečný rozvoj cyklistických dovedností účastníků i mimo rámec kurzu. Formou praktického výcviku seznamujeme děti se zásadami bezpečné jízdy na kole, vysvětlujeme jim některé zákonitosti (a také fyzikální zákony) teoreticky i na ukázkách, aby nemusely projít všemi fázemi získávání zkušeností samy, pomáháme jim zvýšit jejich stabilitu na kole, zlepšit dovednosti, získat správné návyky při jízdě na kole, pro ty pokročilejší pak nabízíme i seznámení a základní nácvik náročnějších součástí cyklistiky, jako například jízda v obtížném terénu. Pro výcvik využíváme dle potřeby i vlastní umělé překážky. Naučíme děti bezpečně překonávat překážky, jako např. podélné a příčné nerovnosti, řešit průjezd loužemi, zablácenými místy, zvládnout přejetí různých náročnějších překážek na silnici, jako např. kanálových vpustí, výmolů apod., naučíme je rovněž správně reagovat na změnu charakteru povrchu z nezpevněného na zpevněný a naopak. Součástí kurzu je i řešení základních dopravních situací, se kterými se děti při jízdě po pozemních komunikacích mohou setkat.

Rádi bychom hned v úvodu vyvrátili jednu představu, která spontánně vytane na mysli při slovním spojení "cyklokurz pro školy": naším cílem není pouze opakovat známé cyklistické jízdy zručnosti, nýbrž navázat na ně a komplexně pojmout otázku cyklistiky nejen z úhlu pohledu dovedností a ovládání kola, ale dále zasadit problematiku zručného ovládání kola do kontextu bezpečné jízdy na různých površích a v různých (dopravních) situacích. Zkrátka připravit děti na nejběžnější situace z nejrůznějších režimů užití jízdního kola. 

Mottem našeho kurzu je: "Když se dítě 'pere' s kolem,  nestíhá se dívat kolem."

Věříme, že zvyšování bezpečnosti dětí formou seznámení a uvědomělého snižování rizik při jízdě na jízdním kole je naším společným cílem.

Bližší informace Vám rádi poskytneme na našich kontaktních telefonech 778 068 338 a 778 068 337, mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vůbec nejraději při osobní prezentaci našeho kurzu, kde můžeme odpovědět i na všechny Vaše otázky. Zároveň při takové prezentaci můžeme projednat i cenu připravenou na míru Vašim potřebám a možnostem školy či rodičů. 

Rodičům/dětem bez vlastního jízdního kola a ochranných pomůcek umíme za rozumný poplatek zapůjčení veškerých potřeb pro absolvování kurzu zajisttit. Nikdo nemusí zůstat stranou. Dětem, které naše forma cyklistiky zaujme, můžeme v návaznosti na cyklokurz s certifikátem nabídnout naše další aktivity: sportovní akce (víkendy), sportovní kroužky s cyklistickým programem a pro ty nejnáročnější a nejzdatnější cyklisty máme i kroužek freestyle.

Sdílejte tento článek na Facebooku. 

Naposledy změněnoneděle, 14 únor 2016 19:16